Попри те, що умови отримання мікропозики в МФО є відносно простими, все одно знаходяться ті, хто не може їх виконати. Проблема в тому, що наслідки прострочення тут є більш суворими, ніж у звичайному банку, тому що нараховуються значні відсотки та великі платежі. Блог Звільнимо попереджає, що краще не ризикувати і заздалегідь продумати варіанти дій на випадок виникнення заборгованості по мікропозиці.
Перелік наслідок прострочення займу в МФО
Глобально, відносини між кредитором і позичальником однакові що в банку, що в МФО. Це означає, що якщо клієнт своєчасно не почне виплачувати борг перед установою, то треба очікувати наступних дій:
- Нарахування грошового штрафу у вигляді пені. Якщо його появу ігнорувати, то варто очікувати перевищення розміру пені над розміром самого кредиту;
- Агресивні дії зі сторони колекторів. Вони активно продзвонюють не тільки самого боржника, а і його родичів, друзів, начальство, колег;
- Передача справи до суду, і тут установа практично завжди забирає своє. Гроші будуть списуватись с карти примусовим способом, також буде заборона на виїзд з країни та інші негативні наслідки.
Компанія Звільнимо дуже не рекомендує випробувати долю, та приймати своєчасні дії по врегулюванню конфліктної ситуації з самою установою.
Варіанти врегулювання проблеми між клієнтом та МФО
Діяти треба точно так, як і при боргу по звичайному кредиту. Варіанти наступні:
- Домовитись з установою про реструктуризацію наявного боргу;
- Оформити новий займ для перекриття старої позики;
- Опрацювати питання з досвідченим юристом ТОВ Звільнимо, котрий детально вивчить умови договору та знайте оптимальний вихід;
- Початок процедури банкрутства, що є доволі актуальним.
Не варто недооцінювати МФО або вважати їх установами нижче рангом, ніж банк. Наслідки заборгованості по кредитах є доволі неприємними, і є усі шанси довести справу до суду, якщо боржник ніяк не буде намагатись розібратись з проблемою.