Нині НБУ ретельно спостерігає за фінансовими активами банків, а особливо звертає увагу на організації, які не дотримуються стандартів або мають певні відхилення. При цьому вправний бухгалтер завжди знає, як проставити цифри у звітності так, щоб підрихтувати фінансові операції.
Увагу користувачів зазвичай підкорює колонка «інші активи» — це своєрідне звалище даних, які не є основою і їх правдиву цінність важко визначити, бо вони не належать до стандартних категорій. Працівники можуть звертатись до цих балансів, якщо кредити контрагента перевищили ліміт, адже максимальний рівень встановлюється саме НБУ.
Активи включають:
- Видані кредитні кошти.
- Гроші.
- Цінна документація.
- Матеріальні активи.
- Основні засоби.
- Інвестиції та дочірні установи.
- Інвестиційна нерухомість.
Варто зазначити, що звітності є не по всім банкам, бо з 2014 року більш як 70 фінансових установ оголосили себе банкрутами та припинили діяльність.
Яка поточна ситуація?
Банківська система виявляє середній показник — 2,3%, тобто у грошовому еквіваленті це 29,47 мільярда гривень. Якщо для прикладу розглянути голландську організацію, то там він ніколи не виходив за межі 0,1%.
Оцінка фінансів банку має бути комплексною. Колонка «інші активи» не показує повний хід справ, але виявляє певну закономірність, яку не може ігнорувати як НБУ, так і вкладник. Якщо потрапили в халепу, тоді послуги юриста з питань банкрутства фізичних осіб будуть чи не найактуальніші.