⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

На перший погляд, кредити в МФО привабливі. Але за простотою умов отримання позики криються величезні відсотки та додаткові платежі. Як результат, кредитне навантаження на клієнтів досить серйозна, навіть якщо мова йде про відносно невеликих сумах.

Проблема великого прострочення по мікропозик в Україні зараз актуальна, як ніколи раніше. Особливо, якщо взяти до уваги нестабільну економічну ситуацію, викликану пандемією. При цьому позичальникові важливо чітко продумати алгоритм дій, в іншому випадку є ризик великих фінансових втрат, аж до арешту нерухомості.

Наслідки прострочення в МФО в Україні

Серйозної різниці між мікрофінансовою організацією і банківською установою немає. Навіть якщо ви оформили позику за 2 хвилини онлайн, такий кредит нічим не відрізняється від позик, виданих у відділенні з підписанням 10-сторінкового договору. В юридичному плані там, і там мова йде про відносини кредитора і позичальника. Якщо боржник тривалий час не виплачує позику МФО, це призводить до такого наслідків:

  • нарахування штрафних санкцій та пені – при цьому їх розмір, сукупно з відсотками, з часом може суттєво перевищити тіло кредиту;
  • постійні дзвінки колекторів – ці працівники будуть заважати нормального життя, в деяких ситуаціях вони навіть можуть зв’язуватися з близькими людьми та колегами боржника;
  • судових позовів – в більшості ситуацій вирок буде на користь МФО. Позичальнику це загрожує примусовим утриманням частини доходів, списанням грошей з карти, забороною на виїзд за межі країни або втратою нерухомості.

Важливо! Прострочення по мікропозик в Україні може привести до ряду негативних наслідків. При цьому більшість з них наступають лише тому, що позичальник не прийняв своєчасних дій.

Що робити при простроченні по мікропозик в Україні

Щоб не потрапити в таку ситуацію, слід уважно вивчати умови роботи мікрофінансової організації, аналізувати відгуки, а також ретельно читати публічну оферту. Якщо ж проблеми з простроченням в МФО в Україні вже виникли, необхідно:

  • спробувати реструктуризувати борг у кредитора;
  • звернутися в будь-яку фінансову установу для рефінансування позики;
  • зв’язатися з юристом, який буде представляти ваші інтереси в суді – якщо спробувати зробити це своїми силами, розраховувати на успіх не доводиться;
  • ініціювати за допомогою фахівців процедуру банкрутства – це рішення актуально в разі великого прострочення по мікропозик в Україні.

Сучасні МФО працюють цілком легально. Як результат, неповернення кредиту таким організаціям загрожує точно тими наслідками, що і затримка виплат банку. Позичальнику важливо не ігнорувати проблему, а відразу ж почати діяти. Якщо не виходить реструктурувати або рефінансувати кредит, слід звернутися до кваліфікованих фахівців – юристи допоможуть запустити процедуру банкрутства або доб’ються максимально виграшного вердикту в суді.