⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Різні хвороби та травми можуть призвести до інвалідності. Така серйозна проблема посилюється в тому випадку, якщо у людини оформлений кредит. Погіршення здоров’я – це завжди додаткові витрати, але фінансові установи продовжують вимагати сплати боргу. У зв’язку з цим людей часто цікавить списання боргів інвалідам, а також актуальність та законність такої процедури.

Умови списання боргів інвалідам

Як правило, одна з умов отримання позики – укладення договору між позичальником і страховою компанією. Це підвищує витрати людини, яка хоче оформити кредит, але знижує ризики фінансової установи. Якщо під час дії позики боржник втратить працездатність, зобов’язання позичальника переходять до страховика. Як результат, самому клієнту позику пробачать.

Важливо! Наявність травми або інших видимих ​​ознак серйозної хвороби – не привід для списання боргів інвалідам. Позичальнику важливо також підтвердити втрату працездатності. Іноді для цього необхідно вступати в судові тяжби. У такому випадку без залучення юриста, що спеціалізується на списання кредитних зобов’язань, не обійтися.

Враховуйте, що наявність поліса – обов’язкова умова не для всіх кредитних компаній. Більшість мікрофінансових організацій не вимагають договору страхування життя від клієнтів. Як результат, борг перед такими кредитними установами у позичальника залишається, навіть при інвалідності (якщо людина не оформила поліс в добровільному порядку).

Альтернативні шляхи списання боргів інвалідам

Також люди, що втратили працездатність, можуть списати кредит і у звичайному порядку. Існує два способи розв’язання цієї проблеми:

  • 36 місяців не виплачувати позику. Термін позовної давності в Україні за такими зобов’язаннями становить 3 роки. Якщо боржник не переказує кошти для банку протягом тривалого періоду, а також не містить додаткових угод (реструктуризація, рефінансування), є шанс, що фінансова установа пробачить борг. Також домогтися цього можна в судовому порядку.
  • Ініціювати банкрутство. Нове законодавство дає можливість громадянам України оголошувати себе неплатоспроможними. Це дозволяє позбутися від боргових зобов’язань або реструктуризувати позику на тривалий період (5, 10 або 15 років). При цьому почати процедуру банкрутства можуть понад 1 млн українців, найважливіший критерій – заборгованість від 180 тис. Грн.

Ніяких послаблень в питаннях списання боргів інвалідам немає. Єдине, при наявності поліса зобов’язання перейдуть на плечі страхової компанії. В інших ситуаціях позбутися заборгованості можна через закінчення строку позовної давності або банкрутства. У будь-якому випадку радимо проконсультуватися з юристами – експерти підкажуть, в яких напрямках можна рухатися, і до чого це призведе.