⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

У зв’язку з нестабільною економічною ситуацією і коронавірусною пандемією у клієнтів фінансових установ часто немає можливості виплачувати кредити. З іншого боку, зниження або повна втрата доходів призводять людей до необхідності оформлення нових позик. В результаті кількість прострочених платежів збільшується. В таких умовах важливо розуміти, що списати борги – це цілком реально. Така процедура законна, і завдяки ряду дій позичальник може повністю позбутися від боргових зобов’язань.

Списати борги – це можливість вирішити питання, пов’язані з простроченою заборгованістю

Кредити – це основний актив мікрофінансових організацій і більшості банків. Просто так такі установи видані позики не прощають. Якщо не виплачувати позику, кредитні організації починають постійно дзвонити боржникові, звертаються до колекторів або передають справу факторингової компанії. Якщо не виплачувати позику, це призводить до таких наслідків:

  • нарахування штрафних санкцій (часто пеня і відсотки перевищують розмір тіла);
  • примусовому списанню заборгованості з депозитного рахунку;
  • арешту майна;
  • видачу заборони на закордонні поїздки тощо.

Дії фінансових установ призводять до багатьох негативних наслідків. Якщо рефінансувати або реструктуризувати борг не виходить, єдиним виходом із ситуації часто залишається списання позики. Завдяки такій процедурі можна припинити дзвінки колекторів, зняти активні заборони та уникнути судових розглядів.

Списати борги – це реальна можливість для громадян України

Оновлене у 2019 році законодавство стало більш лояльним до боржників. На поточний момент у позичальників є три способи списати кредит:

  • закінчення строку позовної давності – якщо 3 роки не переводити на рахунок банку ніяких коштів, від позики можна позбутися;
  • інвалідність – при наявності поліса зобов’язання перейдуть на плечі страхової компанії;
  • банкрутство – коли заборгованість становить від 30 мінімальних заробітних плат, відсутнє майно (крім єдиного житла), а доходів не вистачає на виплату позики, борг можуть рефінансувати на 5-15 років або пробачити.

Важливо! Для списання кредиту в результаті закінчення терміну позовної давності потрібно не виплачувати позику протягом 3 років. При цьому ініціювати процедуру банкрутства можна в тому випадку, якщо платежі не переводилися 2 місяці, що робить такий процес оптимальним для позичальників.

Можливість списати борги – це реальна практика, яка активно застосовується жителями України. Є відразу кілька способів вирішення такої проблеми, але найбільшого інтересу заслуговує процедура банкрутства. Якщо залучити до процесу досвідчених юристів, можна позбавитися від боргових зобов’язань з мінімальними втратами.