⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Відмітна особливість мікрофінансових організацій полягає в поєднанні простоти оформлення позик і високою процентною ставкою. Така комбінація призводить до того, що частка прострочених кредитів зростає. Клієнти МФО часто цікавляться, як списати борги по мікропозик, а також що для цього необхідно робити. Для таких людей ми склали докладний алгоритм дій і підготували поради, які допоможуть уникнути боргових зобов’язань.

Кому можна списати борги по мікропозик

Така процедура легальна, але підходить не для всіх позичальників. Для початку мікрофінансова організація спробує з допомогою різних методів стягнути заборгованість. Наприклад, дзвонити клієнтові з погрозами, турбувати близьких людей та родичів, надсилати листи з попередженнями чи звернення до суду.

Пробачити позику можуть лише в тому випадку, якщо:

  • в результаті травми позичальник втратив працездатність – такий результат можливий при наявності відповідного страхового поліса;
  • минув строк позовної давності – МФО діють набагато жорсткіше банків, тому 3 роки не виплачувати платежі й не укладати жодних договорів буде важко. Цей варіант можливий при оформленні невеликих кредитів;
  • клієнт оголосив себе неплатоспроможним

Саме банкрутство в сучасних реаліях – кращий спосіб списати борги по мікропозик. Оголосити себе неплатоспроможними можуть понад 1 млн українців. Загальна заборгованість перед фінансовими установами для ініціації банкрутства повинна складати всього 30 мінімальних заробітних плат.

Важливо! Законодавство України лояльно до позичальників з простроченням. Після процесу банкрутства на людину практично не накладають обмежень (потрібно лише 5 років оповіщати банки та МФО про неплатоспроможність при укладенні нових кредитних договорів). Також під час процедури не можна оформляти великі угоди, пов’язані з рухомим та нерухомим майном.

Як списати борги в МФО: алгоритм дій

Перший і основний крок – звернутися до фахівців. Незважаючи спростити законодавство, розібратися в тонкощах ініціації банкрутства досить важко. Самостійні дії часто призводять до фінансових втрат, а також неможливості оголосити себе неплатоспроможним. При цьому звернення до досвідченим юристам дозволяє:

  • частково або повністю списати борги в МФО;
  • реструктуризувати позику аж до 15 років;
  • припинити дзвінки з вимогами виплатити позику;
  • уникнути судових заборон.

Робота МФО багато в чому нагадує функціонування інших кредитних установ, включаючи банки. Найголовніший мінус – умови отримання позики. Через великі відсотків повернути позику мікрофінансовим організаціям виходить далеко не у всіх. У такій ситуації на допомогу прийде ініціація банкрутства. Завдяки процедурі можна законно списати борги в МФО, при цьому бажано проконсультуватися з юристами перед початком процесу, щоб значно збільшити ймовірність позитивного результату.