⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

У нашій країні десятки тисяч людей перебувають в стані, коли виплатити позику немає ніякої можливості. Зрозуміти, як діяти в такій ситуації, допоможуть відгуки про списання кредитних боргів, а також поради експертних юристів. Ознайомившись зі схожими ситуаціями, боржники зможуть вирішити проблему, що склалася з мінімальними фінансовими втратами.

Чи можна списати кредит: відгуки і реальна практика

Згідно з чинним законодавством, у банків та інших фінансових установ є легальне право списувати борги. Це дозволяє таким організаціям зменшити частку безнадійних позик, скоротити резерви і поліпшити звітність. Але таке рішення призводить до падіння потенційного прибутку фінансової установи, тому бути впевненим в позитивному результаті не варто.

У разі затримок з виплат банки намагаються стягнути з боржника кошти за допомогою колекторів або судових позовів. Все це загрожує постійними дзвінками позичальникові і близьким йому людям, отриманням заборони на виїзд за межі країни, стягненням частини грошей з депозитного рахунку, арештом майна тощо. Тільки якщо фінансова установа не бачить ніяких інших рішень, воно може пробачити клієнту борг.

Важливо! Для списання кредиту позичальникові потрібно відповідати ряду критеріїв. Перш за все, має бути відсутнім майно (виняток – єдине житло). Також списати борги можна в разі банкрутства або закінчення періоду позовної давності.

Списання кредитів: відгуки і поради експертів

Проаналізувавши відгуки про те, чи можна списати кредит, а також вивчивши експертну думку юристів, ми підготували для позичальників кілька порад:

  • Спробуйте вирішити проблему з банком безпосередньо. Реструктуризація або рефінансування стануть більш вигідним для клієнта варіантом. Будь-яке списання боргу призведе до неможливості отримання позики в подальшому, обмеженням щодо фінансових операцій тощо.
  • Не підписуйте додаткові договори з фінансовою установою, якщо не зможете їх виконати. Термін позовної давності вважається від моменту останнього платежу або угоди. Якщо ви розраховуєте виграти справу в суді, краще не укладати жодних контрактів.
  • Консультуйтесь з фахівцями. Самостійно розібратися в тонкощах чинного законодавства складно. Лише звернення до фахівців дозволить не сумніватися в позитивному результаті справи.

Якщо вас цікавить списання кредитів, відгуки людей зі схожою ситуацією допоможуть лише зрозуміти, в який бік рухатися надалі. Щоб визначитися з чіткими заходами, а також вибрати оптимальний варіант вирішення проблеми, зверніться за допомогою до юристів. Досвідчені фахівці захистять ваші інтереси в суді, вони допоможуть ініціювати процедуру банкрутства або ж списати борг по закінченню терміну позовної давності.