⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Україна займає передові позиції за часткою прострочених заборгованостей в Європі. Нестабільна економіка, Коронавірусна криза, військові дії на Сході країни – все це призводить до погіршення фінансової ситуації як в загальному, так і окремих громадян. Ризик втратити дохід з-за тих чи інших причин досить великий. В результаті ймовірність прострочити кредит є у всіх, а можливість списання боргів фізичних осіб цікавить багатьох. Сучасне законодавство досить лояльно до позичальників, клієнтам банків і МФО можуть пробачити позику відразу з кількох причин.

Списання боргів фізичних осіб по закінченню терміну позовної давності

Найбільш поширене рішення. Після виникнення прострочення банк спробує стягнути кошти за допомогою телефонних дзвінків внутрішньої служби, колекторів або суду. На такі дії у фінансової установи є 3 роки з моменту останньої виплати. Якщо позичальник не робив ніяких платежів 36 місяців, здійснюється процедура списання боргів фізичних осіб.

Важливо! Іноді банки та далі намагаються стягнути з клієнта кошти. Вирішити таку проблему можна за допомогою досвідчених юристів. Фахівці підготують необхідну інформацію, а також займуться представленням інтересів боржника в суді, що дозволить уникнути дзвінків колекторів і позбутися від кредитних зобов’язань.

Списання боргів фізичних осіб через інвалідність

У деяких ситуаціях списання кредитних зобов’язань можливо при отриманні травм або виникненні хвороб. Перед оформленням позик фінансові установи часто вимагають підписання договору страхування життя. Наявність полісу гарантує, що в разі непрацездатності позичальника позику погасить страховик. Враховуйте, що перед оформленням позики в МФО поліс вимагається рідко. Це економить клієнту кошти, але, в разі інвалідності, кредит списаний не буде.

Можливість списання боргів фізичних осіб через банкрутство

З 2019 року фізичні особи можуть оголошувати себе банкрутами. За результатами цього процесу позики реструктуризують або спишуть. Процедура підходить людям, у яких заборгованість перевищила 180 000 грн. Серед інших умов ініціації банкрутства виділяють:

  • відсутність стабільного доходу, якого вистачає на погашення позики;
  • несплату кредиту протягом 2 місяців (перерахування банку або МФО повинні складати не більше 50% від необхідних);
  • відсутність цінного майна (єдине житло – виняток).

Списання боргів фізичних осіб регламентується поточним законодавством. Є три способи виходу з ситуації, пов’язаної з простроченим кредитом: закінчення періоду, під час якого фінансова установа може стягнути з боржника кошти через суд, інвалідність і банкрутство. Як правило, самостійно уникнути проблем з банком або МФО вийде. У такій ситуації радимо звернутися до юристів, які допоможуть мінімізувати втрати через списання кредитних зобов’язань.