⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Іпотека – це практично єдиний спосіб придбати нерухомість для більшості жителів України. Але в силу тривалого терміну таких позик, ймовірність непередбачених ситуацій збільшується в рази. Валютні стрибки, втрата роботи, хвороби – все це часто призводить до неможливості виплати позики. Як результат, списання іпотечних кредитів цікавить багатьох українців.

Списання іпотечних кредитів: особливості прострочення таких позик

Іпотечні кредити припускають наявність застави. У більшості випадків їм виступає житло, що купується. Такі позики розраховані на тривалий період, при цьому мова йде про великі суми. Якщо невеликі позики фінансові установи можуть пробачити (в разі, коли судові витрати більше передбачуваних вигод), то списання іпотечних кредитів – більш складна процедура. Наявність застави гарантує банку повернення коштів. Тому позичальникові важливо будь-якими шляхами уникати прострочень у виплатах.

Важливо! Втрата майна – не найстрашніший результат для позичальника. Вартість реалізованої через аукціон нерухомості в деяких випадках не перевищувати загальної заборгованості банку. В результаті у клієнта можуть зберегтися зобов’язання перед фінансовою установою навіть після втрати житла.

Якщо очікуються проблеми з доходами, слід наперед звернутися в банк для рефінансування або реструктуризацію. Це дозволить зберегти майно та уникнути додаткових витрат. Списання позики – крайній захід, вдаватися до такої процедури потрібно, коли інші варіанти вичерпані.

Як відбувається списання іпотечних кредитів за допомогою банкрутства

У разі неможливості виплати позики оптимальним рішенням стане оголошення позичальника неплатоспроможним. Такий процес став допустимим після прийняття нового Кодексу України з процедур банкрутства. Це рішення дозволяє позбутися від боргових зобов’язань з мінімальними втратами. Процес банкрутства підходить для будь-яких позичальників, чий борг перевищує 180 тис. Грн, у тому числі й людей, які оформили іпотеку.

Складність тут – наявність застави. У більшості ситуацій відбувається не списання іпотеки (адже це призведе до втрати майна), а реструктуризація заборгованості (такий механізм застосовується, якщо нерухомість – єдине житло боржника). Виплату позики можуть розбити на:

  • 15 років – для нерухомості до 120 м2;
  • 10 років – коли площа об’єкта перевищує 120 м2.

Оформлення валютної іпотеки, коли долар становив 5 грн, призвело до істотного збільшення кількості безнадійних позик в Україні. Багато боржників не бачать ніяких способів виходу з ситуації, що склалася. Завдяки оновленню законодавства списання іпотечних кредитів зараз стало цілком можливим.

Ініціація банкрутства дозволяє боржникам вирішити проблему двома шляхами: продаж майна через аукціон з подальшим прощенням боргів, а також реструктуризація позики на 10 або 15 років. У будь-якому випадку, щоб такий процес пройшов з максимальною вигодою для боржника, важливо проконсультуватися перед початком подальших дій з юристом.