- 11.08.2024
- Блог
- 179 Переглядів
Прострочений кредит – це дуже поширена проблема. Звільнення, затримка заробітної плати, хвороби, різні життєві труднощі – існує маса факторів, які можуть вплинути на запланований графік виплат. Особливо, якщо враховувати поточну пандемію і пов’язані з нею проблеми.
Прострочення чревата штрафами, санкціями і постійними дзвінками колекторів, але якщо знати, як правильно себе вести, можна уникнути багатьох проблем.
Чим загрожує прострочення по кредиту
Якщо мова йде про затримку в кілька днів, банк з розумінням поставиться до ситуації, а для вирішення конфлікту потрібно буде лише заплатити невеликий штраф. Проблемною вважається прострочення кредиту через затримку зарплати або будь-яку іншу причину на кілька тижнів або навіть місяців.
В такому випадку фінансова установа передає справу у внутрішню службу повернення заборгованості. Працівники банку будуть постійно дзвонити позичальнику, а також поручителям і близьким членам сім’ї.
Якщо таке рішення не допомагає, а борг не гасять більше 3 місяців, можуть залучатися колектори. Дзвінки частішають, риторика стає агресивнішою. При цьому колектори також можуть дзвонити родичам, колегам і начальству, що створює масу проблем.
Ще через кілька місяців можна очікувати повістки до суду. Ймовірність такого результату залежить від типу і розміру кредиту. Як правило, позов подають в тому випадку, якщо сумарний борг перевищує 1-2 тис. дол. Якщо ж у вас прострочення по заставному кредиту, судової тяжби не уникнути.
Отримайте безкоштовну консультацію
Що робити при простроченні по кредитах
Головне тут – не пускати все на самоплив. Ігнорування проблеми призведе до накопичення штрафів і пені, а також психологічної тисняві з боку колекторів. Якщо ви все ж не можете виплатити позику, рекомендуємо дотримуватися наступного алгоритму:
- рушайте в банк, поясніть ситуацію, що склалася – бажано підкріпити все документами (довідка про непрацездатність, виписка з лікарні та ін.);
- випробуйте реструктуризувати борг, домовитися про пільгові канікулах, продовження терміну або зниження процентної ставки;
- оцініть можливість рефінансування кредиту.
Банкрутство – кращий спосіб уникнути проблем при простроченні по онлайн-кредиту або позики в банку
Якщо позика не можна реструктуризувати або рефінансувати, слід задуматися про альтернативні способи вирішення проблеми. Процедура банкрутства – хороша можливість швидко і легально завершити судові процеси, припинити дзвінки колекторів і зняти заборону виїзду за кордон.
Такий інструмент можна використовувати, якщо:
- борг перевищує 180 тис. грн або є непосильним;
- офіційний дохід менше 50 тис. грн на місяць;
- на погашення позики використовується більша частина заробітку, при цьому розмір боргу лише збільшується;
- за останній рік ви не укладали угод на суму від 180 тис. грн.
- ви передбачаєте свою неплатоспроможність;
- на вас відкрито виконавче провадження;
- не платите за кредитами два і більше місяців, більше ніж половину від щомісячних платежів.
Прострочення по кредиту в А-банку або будь-якому іншому фінансовій установі – це серйозна проблема, яка вимагає негайних дій. Є кілька способів виходу з ситуації, що склалася: від реструктуризації боргу до старту процедури банкрутства. При цьому чим раніше ви почнете діяти, тим менше витратите сил, часу і грошей на вирішення цієї задачі.