⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Мікрофінансові організації славляться простотою отримання позики, а також величезними відсотками. У комбінації це призводить до частих простроченням по виплатах. У такій ситуації люди цікавляться, чи можна позбутися від боргів МФО і як це зробити. Існує відразу кілька способів вирішення проблеми, про переваги й недоліки кожного з варіантів ми й поговоримо в статті.

Що буде, якщо вчасно не позбутися від боргів МФО

Перш за все, позичальнику слід розуміти, до чого призведе прострочення виплат. У перші тижні кредитна установа починає регулярно дзвонити й писати СМС. Якщо це не допомагає, за справу беруться колектори. Такі працівники часто зв’язуються не тільки з боржником, а й з його знайомими, родичами та колегами, що сильно заважає нормального життя.

Якщо не знати, як позбутися від боргів за позиками, кредитна установа звернеться до суду. Серед основних наслідків таких розглядів виділяють:

  • арешт майна;
  • списання коштів з депозитних рахунків;
  • утримання частини заробітної плати для погашення позики;
  • заборона на поїздки за межі країни.

Важливо! МФО – точно такі учасники фінансового ринку, як і банки. Навіть відсутність реального договору (в разі онлайн-кредитування) – не привід не виплачувати позику. Мікрофінансові організації діють легально, тому з легкістю зможуть стягнути позику в судовому порядку.

Найпростіше спробувати реструктуризувати або рефінансувати позику. У разі поважних причин (хвороба, втрата працездатності та ін.) Кредитні установи часто йдуть назустріч, пропонуючи максимально вигідні умови повернення позики.

Як позбутися від боргів в МФО: варіанти вирішення проблеми

Коли виплатити позику немає можливості, а кредитна установа відмовила в реструктуризації або рефінансуванні, слід задуматися про списання позики. Якщо хочете дізнатися, як позбавитися від боргів перед МФО, то найпростіший варіант – закінчення строку судової давності. Невиплата позики протягом 36 місяців дає можливість списати позику. Часто фінансові установи ініціюють різні перевірки й затримують процес, якщо мова йде про великі суми, таке рішення практично неможливо.

Другий спосіб – передача кредитних зобов’язань страхової компанії в разі виникнення інвалідності. Головна умова – наявність поліса. Якщо з банками страховка часто виступає обов’язковою умовою оформлення кредиту, то МФО не звертають на цей пункт уваги. Тому списати позику у більшості позичальників не вийде.

Після оновлення законодавства фізичні особи можуть оголошувати себе банкрутами. Варіант доступний, коли борг перевищує 180 тис. Грн, при цьому платежі в повному обсязі були відсутні більше ніж 2 місяці. Завдяки ініціації банкрутства можна:

  • списати позику;
  • зняти судові обмеження;
  • припинити дзвінки колекторської служби.

Попри оголошення в інтернеті, позбутися від боргів онлайн неможливо. Така проблема вимагає активних дій позичальника, в ряді ситуацій доведеться відстоювати інтереси в суді. При цьому сучасне законодавство передбачає процедуру списання боргів, що робить цей процес легальним.

Якщо виплачувати позику немає можливості, а домовитися з кредитної компанією не виходить, найпростіше звернутися до юристів. Фахівці допоможуть вибрати оптимальний варіант вирішення проблеми при мінімальних витратах.