⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Кредит – це відмінний спосіб зробити велику покупку, завести житлом або тимчасово закрити нестачу грошей перед зарплатою. Але навіть якщо ретельно оцінити можливі ризики, існує ймовірність прострочення позики. Скорочення на роботі, втрата працездатності, хвороба близьких – є маса факторів, здатних вплинути на наше фінансове становище. У зв’язку з цим жителі України часто цікавляться, як позбутися від безгрошів’я і боргів.

Чому важливо знати, як позбутися від безгрошів’я і боргів

Основний дохід кредитних установ формується за коштами погашених позичальниками відсотків. Банки не можуть просто прощати кредити, адже це безпосередньо позначиться на їх фінансовому стані. Як результат, в разі виникнення прострочень такі установи приймають ряд заходів, пов’язаних з поверненням виданих клієнтам коштів. Найчастіше мова йде про:

  • дзвінки внутрішньої служби банку або МФО;
  • залучення колекторів;
  • передачі боргу факторингової компанії;
  • судових позовах (вони призводять до заборони на перетин кордону, утриманню частини заробітної плати й арешту майна).

Розуміючи, як позбутися від безгрошів’я і боргів, позичальник уникне таких негативних наслідків.

Важливо! Головна порада боржникам полягає в тому, щоб не ігнорувати проблему. Якщо просто не відповідати на дзвінки банку, це призведе лише до зростання боргових зобов’язань.

Як позбутися від безгрошів’я і боргів: варіанти вирішення проблеми

Для початку необхідно зв’язатися з представником кредитної установи. Вирішити проблему можна шляхом реструктуризації (зміна умов угоди) або рефінансування (оформлення нової позики для закриття попередньої). Такі інструменти дозволяють зменшити кредитне навантаження. Для реструктуризації або рефінансування позики слід пояснити причину затримок платежів (наприклад, пред’явити довідку про втрату працездатності).

Також в ряді випадків борг можна повністю списати:

  • закінчення строку позовної давності – в Україні цей період становить 3 роки;
  • банкрутство – списати борг можна, якщо платежі відсутні протягом 2 місяців, а загальний розмір зобов’язань перевищує 30 мінімальних заробітних плат;
  • інвалідність – при наявності поліса кредит буде виплачувати страхова компанія.

Питання: «Як позбутися від безгрошів’я і боргів?» цікавить багатьох жителів нашої країни. Сучасне законодавство лояльно ставиться до неплатоспроможних громадян, тому у позичальників є кілька способів вирішення проблеми. Найпростіше узгодити питання повернення коштів з фінансовою установою. Завдяки рефінансуванню і реструктуризації можна суттєво зменшити щомісячні платежі. Якщо ж повернути борг не виходить, слід звернутися до юриста для повного списання кредиту.