⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Якщо у представників банку не виходить повернути заборгованість, в більшості випадків справа передається до колекторської компанії. Фахівці зі стягнення кредитів діють досить агресивно. Часто їх пресинг, а також дзвінки колегам і близьким сильно отруюють позичальникові життя. У такій ситуації важливо чітко розуміти, як діяти. Знаючи, як позбутися від дзвінків колекторів в Україні, можна швидко і легально припинити психологічний тиск.

Як позбутися від колекторів в Україні згідно із законодавством

У 2021 році внесли ряд змін до нормативних актів, що регламентують відносини між позичальниками та кредиторами. Нововведення торкнулися і роботи колекторів. Згідно з оновленим законодавством, таким співробітникам заборонено:

  • дзвонити родичам, знайомим і колегам, якщо вони не виступають поручителями або гарантами;
  • зв’язуватися з боржником в нічний час;
  • робити понад 2 комунікацій в день;
  • використовувати автоматичне обладнання для дзвінків.

Якщо вас цікавить, як позбутися від колекторів в Україні, необхідно оцінити, чи діють такі фахівці в рамках закону. У разі певних порушень слід звернутися в Незалежну Асоціацію українських Колекторних Агентств зі скаргою. Це можна зробити як самостійно, так і за допомогою юриста.

Як позбутися від колекторів в Україні через списання боргу

Якщо ж дії співробітників по стягненню кредитів законні, єдиний шанс позбутися від них – розв’язувати проблему з простроченим позикою. Перший крок – поспілкуватися з представниками фінансової установи. Коли існує можливість повернення коштів, банки та МФО часто йдуть назустріч, погоджуючись на зміну умов погашення позики. Також можна оформити новий кредит, який піде на закриття попереднього (це дозволяє уникнути нарахування штрафних санкцій).

Додатково поточне законодавство дає можливість повністю списати борг за результатами:

  • витікання 36 місяців після останньої виплати;
  • банкрутства;
  • інвалідності (варіант можливий тільки при наявності страхового поліса).

Важливо! Рефінансування та реструктуризація боргу – це більше прості та ефективні процедури. Вдаватися до судових розглядів і банкрутства слід лише тоді, коли немає можливості повернути позику в нормальному порядку.

Питання: «Як позбутися від дзвінків колекторів в Україні?» цікавить багатьох людей, оскільки наша країна лідирує в Європі за часткою прострочених позик. Оновлене у 2021 році законодавство сильно обмежує дії працівників, які займаються стягненням кредитів, тому часто розв’язувати проблему можна шляхом звернення до юриста. Але найефективніший варіант – позбутися від простроченої заборгованості за допомогою реструктуризації, рефінансування або списання позики.