⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Мікрофінансові організації – це важливий гравець на кредитному ринку України. У зв’язку з нестабільністю економіки, а також неможливістю для багатьох жителів країни оперативно оформити кредит в банку, люди часто звертаються до таких установ для отримання «швидких грошей». Але з часом вигідні, на перший погляд умови обертаються сотнями відсотків річних. В результаті питання про те, як списати борги по мікропозик в Україні, актуальним для багатьох українців.

Варіанти списання боргів МФО в Україні

Перше, що потрібно засвоїти позичальникам – це легальність такої процедури. Законодавство передбачає можливість вибачення кредитних зобов’язань клієнтам фінансових установ. При цьому мікрофінансові організації підкоряються чинним нормативно-правовим актам, особливих відмінностях у списанні позик МФО і банкам немає.

У більшості ситуацій такі кредитні установи йдуть назустріч клієнтам. Найчастіше мова йде про невеликі суми, тому активний пресинг колекторів і судові тяжби – фінансово невиправдане рішення для мікрофінансової організації. Якщо клієнт запропонує реструктуризувати або рефінансувати борг, висока ймовірність, що представники МФО погодяться на такі умови.

Також існують і варіанти повного або часткового списання боргів МФО в Україні:

  • оформлення інвалідності – в цьому випадку зобов’язання лягають на плечі страхової компанії (якщо є поліс);
  • закінчення строку позовної давності – такий період в Україні становить 36 місяців з дня останнього платежу;
  • банкрутство.

Як списати борги по мікропозик в Україні шляхом банкрутства

Оголошення себе неплатоспроможним – це найшвидший і економічно виправданий спосіб позбутися від боргових зобов’язань для жителів України. Завдяки такому інструменту нема потреби чекати 3 роки, щоб списати кредитні кошти, видані МФО. Позичальникам досить виконати ряд умов:

  • сума прострочених зобов’язань становить від 30 мінімальних зарплат;
  • протягом 2 місяців боржник виплачує не більше 50% необхідних внесків;
  • є постанова про відсутність у позичальника майна, яке можуть реалізувати для погашення кредиту;
  • присутній загроза неплатоспроможності в найближчому періоді.

Важливо! Банкрутство громадян – популярна в більшості розвинених країн процедура, при цьому в Україні такий інструмент почав активно впроваджуватися з 2019 року. Всупереч на оновлену законодавчу базу, самостійно оголосити себе неплатоспроможним досить важко. Щоб домогтися успіху, важливо звернутися до досвідченого юриста до початку процесу.

Списання боргів МФО в Україні цікавить багатьох позичальників. Через високі відсоткові ставки у клієнтів мікрофінансових організацій часто немає можливості в нормальному режимі погасити позику. Спеціально для таких випадків українське законодавство передбачало кілька ситуацій, в яких кредитна установа може пробачити боржникові позику.

Найпростіше в сучасних реаліях оголосити себе неплатоспроможним. Завдяки такій процедурі можна як реструктуризувати позику на максимально вигідних умовах, так і повністю позбутися від кредитних зобов’язань.