⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Стрибки цін, валютні коливання та загальне падіння економіки спричинили погіршення матеріального стану багатьох мешканців України. Через воєнні дії на Сході та коронавірусну пандемію ситуація тільки ускладнюється. В таких умовах для значної частини населення довелось оформляти кредити у банках та МФО. Якщо у вас немає можливості розрахуватись за своїми фінансовими зобов’язаннями, оптимальним рішенням стане звернення у юридичну компанію «ЗВІЛЬНИМО».

Для чого потрібне списання боргу

Якщо мова йде про кілька днів, то банк лояльно поставиться до затримки. Для вирішення конфліктної ситуації досить переказати необхідну суму на рахунок фінансової установи. Втім, оплатити невеликий штраф таки доведеться.

Проблеми починаються, якщо затримка сягає кількох тижнів чи навіть місяців. В такій ситуації банк починає активно діяти. Наразі в Україні діє автоматичне списання боргів. Якщо у позичальника є певні активи, фінансова установа може стягнути їх повністю чи частково в рахунок закриття кредитних зобов’язань. Окрім того, банк може звернутись до суду з метою утримання частини заробітної плати для погашення боргу.

Та навіть якщо у позичальника відсутні кошти на рахунках, а також немає офіційних доходів, банк чи МФО можуть зіпсувати фізичній особі життя. Перш за все, починаються дзвінки із внутрішньої служби фінансової установи. Риторика працівників банку досить лояльна, зазвичай, спеціалісти просто нагадують про необхідність виплат та пропонують шляхи розв’язання проблеми. Втім, якщо борг не повертають, справа передається колекторам.

В такому випадку починається більш агресивна риторика. Хоча законодавчо діяльність колекторів зараз сильно обмежена, вони часто телефонують вночі, постійно надокучають боржнику, звертаються до його рідних та навіть зв’язуються із колегами. Все це сильно отруює життя позичальника, псує його стосунки з близькими. Якщо колектори діють надто агресивно, на допомогу прийдуть кваліфіковані юристи компанії «ЗВІЛЬНИМО». Незалежно від того, чи можливе в поточній ситуації списання боргу, професіонали допоможуть зупинити постійні дзвінки та позбутись психологічного тиску.

У випадку, коли й цей метод не допомагає, банки та МФО звертаються в суд. Після слухання можуть:

  • арештувати майно позичальника;
  • видати заборону на виїзд за межі України;
  • списати кошти з депозитного рахунку.

Списати кредит чи рефінансувати позику: оптимальне рішення

Досить часто люди просто ігнорують проблеми із простроченими боргами. Втім, таке рішення спричиняє лише погіршення ситуації. Якщо не відповідати на дзвінки представників банку чи МФО, це призведе до росту кредитних зобов’язань. Часто пеня та відсотки сумарно перевищують тіло кредиту.

Перш ніж списати борги, слід спробувати розв’язати проблему в досудовому порядку. Якщо у позичальника є певні причини, котрі перешкоджають своєчасній виплаті займу (хвороба, втрата працездатності), однак в майбутньому є можливість погашення кредиту, фінансові установи часто йдуть назустріч клієнту. Часто банки та МФО пропонують:

  • рефінансувати позику — новий кредит піде на погашення попереднього, таке рішення дозволяє уникнути затримок та нарахування штрафних санкцій, оформити новий займ можна в будь-якій установі;
  • реструктуризація — цей інструмент передбачає зміну умов кредитування (списання процентів, зниження ставки, пролонгація), завдяки чому щомісячний платіж зменшується.

Як правильно списати кредит

Зараз момент існує три законні методи списання боргів:

  • закінчення строку позовної давності;
  • втрата працездатності;
  • банкрутство.

Списання боргу через закінчення строку позовної давності

Банки та фінансові установи мають право стягнути борг впродовж 36 місяців з моменту виникнення зобов’язань. Враховуйте, що розрахунки починаються не від дати укладення кредитного договору, а від останнього платежу. Щоб списати кредит шляхом закінчення строку позовної давності, боржнику потрібно 3 роки не переказувати на рахунок банку чи МФО кошти, а також не укладати з фінустановами додаткових договорів.

Інвалідність як спосіб списати кредит

У разі втрати позичальником працездатності боргові зобов’язання перейдуть на плечі страхової компанії. Такий варіант можливий, якщо у позичальника є відповідний поліс. Коли мова йде про банківські кредити, наявність страховки часто виступає обов’язковою умовою оформлення займу. Це підвищує загальну вартість позики, однак знижує ризики. МФО полісу не вимагають, що спрощує оформлення кредиту, втім, у випадку непередбачуваних ситуацій борг списано не буде.

Банкрутство — найкращий спосіб списати борги в Україні

Після оновлення Кодексу з питань банкрутства, мешканці України можуть оголосити про свою неплатоспроможність. Для ініціації такого процесу слід відповідати декільком критеріям:

  • борги перевищують 30 мінімальних зарплат;
  • щомісячний дохід складає до 50 тис. грн;
  • коштів не вистачає для обслуговування кредиту та нормального життя;
  • за останні 2 місяці платежі відсутні або складали до 50 % від необхідної суми.

Запустити процес можуть понад 1 млн українців, однак самостійно ініціювати банкрутство досить складно. В такій ситуації на допомогу прийдуть спеціалісти компанії з юридичних послуг в Україні «ЗВІЛЬНИМО». Досвідчені юрисконсульти знають, як позбавити клієнтів боргових зобов’язань при мінімальних затратах.

Що дають професійні юридичні послуги в Україні зі списання боргів

Якщо Ви звернетесь до професіоналів, то зможете значно підвищити ймовірність позитивного судового вердикту. Співпраця з компанією «ЗВІЛЬНИМО» дозволяє розраховувати на низку переваг:

  • вибір оптимального методу списання боргів;
  • гарантоване припинення надлишкової активності колекторів;
  • допомога із підготовки потрібних документів;
  • якісне представлення інтересів позичальника в суді.

Телефонуйте — звільнимо від боргів перед банками та МФО швидко та без зайвих проблем!