⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Попит на послуги мікрофінансових організацій в умовах нестабільної економіки постійно зростає. Отримати позику в МФО щодо просто, що і приваблює клієнтів. З іншого боку, висока процентна ставка приводить до підвищення кредитного навантаження та простроченням. Якщо ви плануєте не платити мікропозик, відгуки колишніх боржників і юристів допоможуть мінімізувати витрати й розв’язувати проблеми з фінансовою установою.

Як не платити мікропозик: відгуки юрисконсультів

Перш за все, позичальникам важливо розуміти легальність діяльності таких організацій. В юридичному плані МФО і банки захищені однаково. Просто не платити мікропозик не вийде, за простроченням підуть:

  • постійні дзвінки й СМС-повідомлення з нагадуванням про необхідність виплати позики;
  • погрози колекторів (надмірна активність таких працівників часто є незаконною, тому залучення юриста дозволить спростити боржнику життя);
  • нарахування штрафних санкцій;
  • арешт майна;
  • утримання частини заробітку;
  • судові заборони на виїзд з країни та ін.

Важливо! Річна ставка в МФО в рази перевищує аналогічний показник у банків. Як результат, загальна заборгованість зростає швидко. Часто відсотки та пеня згодом навіть починають перевищувати тіло кредиту. Чим раніше позичальник почне діяти, тим менше будуть його боргові зобов’язання.

Є кілька законних шляхів, що дозволяють знизити кредитне навантаження або навіть повністю списати позика. Ще до виникнення прострочення юристи радять клієнтам звернутися в МФО для реструктуризації або рефінансування позики. Такі інструменти дають можливість уникнути штрафних санкцій, вирішивши питання мирним шляхом.

Якщо повернути позику не виходить навіть на пільгових умовах (або фінансова установа не йде назустріч), списати борг можна в результаті закінчення терміну позовної давності. Для цього необхідно не робити транзакцій на користь кредитної компанії протягом 36 місяців.

Як не платити мікропозик: відгуки людей, які ініціювали банкрутство

Після поновлення Кодексу з питань банкрутства з’явилася ще одна можливість позбутися від кредитних зобов’язань. Оголосити себе неплатоспроможними можуть громадяни України, чий борг перевищує 180 тисяч гривень (30 мінімальних заробітних плат). Для цього потрібно відповідати ряду критеріїв:

  • у позичальника немає активів, які можна використовувати в рахунок погашення позики;
  • платежі для МФО 2 місяці не здійснювалися або становили до 50% від необхідної суми;
  • у боржника відсутні офіційні доходи, яких вистачає на нормальний повернення кредиту.

Оголосити себе банкрутом цілком реально. Одна лише наша компанія за останні 3 роки допомогла понад 11700 позичальникам списати боргові зобов’язання.

Якщо повернути кредит не виходить, а ви вирішили не платити мікропозик, відгуки колишніх клієнтів МФО не повинні бути єдиним джерелом інформації з приводу процедури списання позички. Позичальнику необхідно розуміти, що мікрофінансові компанії можуть використовувати ті ж методи повернення коштів, що і банки, включаючи подачу позову до суду. Просто ігнорувати проблему – не найкращий варіант. Оптимальним рішенням стане звернення до юриста, який підкаже, як правильно діяти, виходячи з ситуації, що склалася: реструктурувати позику, оголосити себе банкрутом або списати кредит через закінчення періоду позовної давності.