⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Головна проблема мікропозик – висока вартість таких позик. При цьому часто клієнти МФО не звертають уваги на приховані комісії, що призводить до збільшення кредитного навантаження. Якщо врахувати додаткові платежі, ставка може досягати кількох сотень річних, що в рази більше, ніж у банківських установ. З іншого боку, мікрофінансові організації не так вимогливі до клієнтів, тому оформлення таких кредитів займає набагато менше часу і сил. В результаті потрібність в послугах МФО зростає, як і кількість прострочених платежів. Це призводить до того, що боржники часто шукають форум: «Не можу платити мікропозик в Україні: що робити?». Про те, як діяти в такій ситуації, ви дізнаєтеся зі статті.

Що робити, якщо не можу платити мікропозик в Україні: форум юристів

Найпростіший спосіб – розв’язувати проблему з представником мікрофінансової організації. Якщо у позичальника є стабільний дохід, при цьому він готовий виплачувати позику, МФО можуть реструктурувати позику. Такий інструмент спрямований на полегшення умов повернення коштів, включаючи:

  • списання нарахованих відсотків;
  • зменшення ставки;
  • продовження терміну дії договору тощо.

Все це знижує кредитне навантаження.

Інший спосіб – рефінансування позики. Цей варіант передбачає оформлення нового кредиту, який направлять на закриття першої позики. Рефінансувати позику можна як в мікрофінансової організації, з якою позичальник уже співпрацює, так і в іншій установі.

Важливо! Через специфіку своєї роботи МФО відносно рідко йдуть назустріч позичальникам. Навіть якщо у боржника є поважна причина, включаючи хворобу або втрату працездатності, мікрофінансові організації можуть не погодитися на рефінансування або реструктуризацію. У такій ситуації слід готуватися до судових розглядів.

Не можу платити мікропозик в Україні поради з форуму юристів по ініціації процедури банкрутства

По закінченню періоду позовної давності (36 місяців в Україні) кредитна установа може списати позика. Існує ймовірність, що МФО стане ініціювати додаткові перевірки та буде затягувати процес, але розв’язувати проблему можна за допомогою юриста. Якщо під час дії кредитного договору позичальник втратив працездатність через інвалідність, зобов’язання перейдуть страховику (в разі наявності поліса).

При цьому найпростішим і ефективним розв’язання проблем з прострочених мікропозик після оновлення законодавства виступає процес банкрутства. Він дає можливість або реструктурувати, або списати кредит. Для запуску такої процедури необхідно:

  • не виплачувати позику протягом 2 місяців (або виплачувати до 50% від потрібної суми);
  • звернутися до юриста компанії «ЗВІЛЬНИМО»;
  • назавжди забути про дзвінки колекторів, боргових зобов’язань і судових розглядів.

Якщо у позичальника виникла проблема з МФО, на форумі «Не можу платити мікропозик в Україні» можна знайти оптимальні шляхи розв’язання такої проблеми.

Але дізнатися найактуальнішу інформацію про списання боргів дозволить тільки консультація юриста. Спеціаліст, який регулярно займається простроченими позиками, точно знає, як саме слід діяти конкретному позичальнику, а також зможе розробити ефективну стратегію розв’язання всіх питань з мікрофінансовими організаціями, незалежно від типу і розмірів кредитних зобов’язань.