⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Мікрофінансові організації спеціалізуються на видачі невеликих позик для своїх клієнтів. У таких кредитів три відмінні риси: простота отримання, висока процентна ставка і наявність прихованих комісій, що додатково підвищує вартість позики. Всі разом це призводить до значної частки прострочених боргових зобов’язань. В результаті багатьох громадян України цікавить питання: «Нічим платити мікропозик: що робити?». Про те, як діяти в ситуації, що склалася, і поговоримо в статті.

Чого очікувати, якщо нема чим платити мікропозик

Коли є невеликі затримки в платежах, нічого страшного не станеться, потрібно буде тільки виплатити необхідну суму з урахуванням штрафних санкцій. Серйозні дії фінансові установи приймають вже після закінчення періоду в кілька тижнів. Мова йде про:

  • постійних дзвінках колекторів;
  • арешт майна;
  • утриманні частини доходів з метою погашення позики та ін.

Важливо! Якщо планується прострочення на кілька днів, бажано взяти в борг гроші у знайомих, а потім погасити позику. Це дозволить уникнути нарахування пені та погіршення кредитної історії.

Багато хто вважає, що МФО – це напівлегальні організації, тому в суді такі підприємства нічого не зможуть довести. Насправді робота мікрофінансових компаній цілком легальна. У таких фірм стільки ж прав стосовно боржників, скільки та у банків. В результаті ігнорування проблеми – це найгірше для позичальника рішення, адже воно призведе тільки до зростання кредитних зобов’язань.

Що робити, коли немає грошей платити мікропозик

Для початку спробуйте рефінансувати або реструктуризувати позику. Імовірність того, що МФО спростять умови повернення коштів, мінімальна, але саме цей варіант буде найбільш вигідним для позичальника. Якщо ж діалог з представником фінансової організації не вирішив питання: «Нічим платити мікропозики: що робити?», Необхідно подумати про можливості списання боргу.

Тут є три варіанти. Перший – закінчення строку позовної давності. В Україні такий період становить 36 місяців. Позичальнику необхідно не підписувати додаткові договори й не платити по кредиту 3 роки, після цього мікрофінансова компанія може списати позику.

Другий варіант – інвалідність. Наявність страхового поліса дозволить уникнути зобов’язань, якщо боржник отримає травму. В такому випадку кредит доведеться виплачувати страховику.

Третій спосіб – це банкрутство. Варіант можливий, якщо сумарні борги складають від 180 тис. Грн. Банкрутство дає можливість:

  • рефінансувати позику на 5-15 років;
  • припинити переслідування колекторів;
  • списати борг;
  • зняти постанови суду щодо обмежень на виїзд за межі країни.

Коли нема чим платити МФО, що робити в такому випадку – питання досить складне. Тут необхідно взяти до уваги особливості ситуації, що склалася, щоб вибрати оптимальне рішення проблеми. Якщо у вас немає докладних юридичних знань, що стосуються нюансів списання кредитних зобов’язань в Україні, радимо звернутися до фахівців. Тільки консультації професіоналів дозволяють позбутися від кредитних зобов’язань без значних втрат.