Чи не головною причиною несвоєчасної виплати кредитного займу виступає важка фінансова ситуація, спричинена втратою роботи. Особливо це відчувається під час глобальних економічних криз. Якщо є непогашений кредит, проте боржник втратив джерело доходу, то у нього є законні інструменти щодо уникнення негативних наслідків невиконання умов договору. Як саме це зробити, можна дізнатись, прочитавши блог Звільнимо.
Розв’язання проблеми списання кредиту без суду
Боржник повинен тримати в голові той факт, що банківська установа намагається не наказати його, а просто повернути свої кошти, відповідно, якщо боржник усе грамотно пояснить банку, чому саме виник борг, то із ситуації можна вийти з мінімумом витрат. Варіанти розв’язання проблеми боргу такі:
- Реструктуризація кредиту, коли збільшується термін договору, знижується ставка, списуються відсотки та інше;
- Оформлення кредитних канікул;
- Оформлення нового кредитного займу, щоб позбавитись старих боргів.
Це варіанти, коли усі стороні задоволені та справа не доходить до суду. Проте у боржника може і не бути можливостей погашати кредит, відповідно, тоді треба пробувати списати борг законним способом. Компанія Звільнимо нагадує, що простіше працювати над списанням боргу разом з юристами.
Особливості списання кредиту по втраті роботи
Це доволі довга та важка процедура, хоча с юристом процес спрощується. Якщо мова не іде про інваліда, коли витрати по закриттю кредиту бере на себе страхова компанія, то треба пробувати наступні способи списання:
- Очікувати строку в три роки з моменту останнього платежу, та за цей момент нічого нового не підписувати та не оформляти;
- Запускати процедуру банкрутства, коли у боржника не має достатньо доходів, додаткова майна і борг пройшов ліміт в 180 тис. грн.
ТОВ Звільнимо радить діяти поступово, відповідно, спочатку намагатись домовлятись про покращення умов кредитування, а вже потім оформлювати банкрутство, яке має і негативні наслідки.