⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Наявність боргових зобов’язань – це завжди ризик невиплати. Існує безліч причин, які заважають своєчасному розрахунку за кредитами. При цьому в умовах коронавірусної пандемії та нестабільної ситуації на Сході все тільки погіршується. Якщо вам нема чим платити мікропозик, форум колишніх боржників і рекомендації юристів допоможуть вибрати оптимальну стратегію поведінки, яка дозволить припинити дзвінки колекторів, уникнути судових розглядів і повністю списати борг.

Нічим платити мікропозик: форум боржників МФО про можливі наслідки невиплати

Мікрофінансові організації відрізняються простотою видачі кредитів, але за це позичальникам доводиться розплачуватися величезними процентними ставками. Часто люди не до кінця розуміють розмір майбутньої кредитного навантаження, що і виливається у велику частку прострочених платежів. У такій ситуації боржнику необхідно відразу ж зробити певні дії, інакше це призведе до:

  • психологічному тиску від колекторів і співробітників МФО;
  • арешту майна або утримання частини заробітної плати;
  • забороні на виїзд в інші країни.

МФО діють точно тими ж методами, що і банки. Коли борг невеликий, ймовірність звернення до суду буде мінімальною, але ризик такого результату підвищується з плином часу (адже за кожен день прострочення нараховується пеня). При цьому навіть якщо позичальник оформляв онлайн-кредит, стягнення позики відбуватиметься в законному порядку, оскільки роль договору тут виконує публічна оферта. Як результат, просто не платити – не варіант.

Нічим платити мікропозик: форум колишніх позичальників щодо способів списання боргу

Виходячи з рад юристів і відгуків позичальників, є кілька варіантів вирішення проблеми, пов’язаної з простроченими кредитами:

  • реструктуризація або рефінансування – такі інструменти дають можливість запобігти нарахування штрафних санкцій шляхом змін умов повернення позики або оформлення нової позики на погашення перших боргових зобов’язань;
  • витікання періоду подачі позову – кредитори можуть стягнути кошти через суд тільки протягом 36 місяців від дати підписання контракту або останнього платежу;
  • проведення процедури банкрутства – якщо борги перевищують 180 тис. грн (30 мінімальних зарплат), позичальник може оголосити себе неплатоспроможним.

Важливо! Ще один спосіб – отримання інвалідності під час дії кредиту. В такому випадку борги візьме на себе страхова фірма. Варіант можливий лише при наявності відповідного поліса.

Якщо нема чим платити мікропозик, форум колишніх позичальників – це хороша можливість визначити стратегію подальшої поведінки. При цьому відштовхуватися тільки від інформації на таких інтернет-ресурсах не слід. Законодавство динамічний, нормативні акти постійно змінюються і доповнюються. У зв’язку з цим важливо консультуватися з юристами, перш ніж приймати певні дії. Тільки професіонали, досконально вивчили порядок списання боргів, допоможуть ініціювати банкрутство, позбутися від кредитів шляхом закінчення терміну позовної давності або вирішити проблему іншими методами.