fbpx

Ціна банкрутства фізичних осіб в Україні — повний кошторис витрат

Якщо думаєте, що банкрутство рівноцінне вироку і соціальному тавру невдахи, ви глибоко помиляєтеся. У всіх цивілізованих державах, включно з Україною, це скоріше фінансове перезавантаження, ніж кінець. Звичайно, така послуга не безкоштовна.

Банкрутство фізичної особи — це юридична вистава з нотками драми, дещицею комедії й завжди з елементами сюрпризу. Але краще пережити її один раз, ніж нескінченно розраховуватися з позичальниками й жити в страху перед колекторами. Розглянемо, яка зараз на банкрутство фіз осіб ціна і чи можна уникнути всіх «додаткових» платежів, які не прописані в законі, але відомі в судових кулуарах.

Отримайте безкоштовну консультацію

Чому банкрутство — це не розкіш, а необхідність

Життя — штука непередбачувана, особливо зараз. Хтось раптом втрачає роботу, хтось стикається з хворобою, а хтось просто бере кредитів більше, ніж може віддати. І ось уже борги тиснуть на плечі, не даючи спокійно дихати. Тож не дивно, що дедалі більше громадян України переймається питанням, скільки коштує послуга банкрутства фіз осіб? Одразу скажемо: однозначної відповіді немає. Вартість процедури залежить від багатьох факторів, включаючи:

  • складність справи. Чим вище заборгованість, чим більше стягувачів, тим складніше робота адвоката.
  • кількість майна. Якщо у вас є власність, її потрібно оцінити та, можливо, продати.
  • супровід арбітражного керуючого. Ця людина призначається судом і контролює весь процес визнання банкрутства. Його послуги також коштують грошей.
  • адвокатське представництво. Найняти хорошого юриста — це інвестиція у власне майбутнє без фінансового тягаря.

Ціна на банкрутство фізичних осіб формується з декількох статей витрат:

  1. Юридична допомога. Перший крок — це розуміння своїх прав та обов’язків. Досвідчений фахівець юридичної фірми зможе надати допомогу в оцінці ситуації та підготуватися до подальших дій.
  2. Збір документів. Підготовка й оформлення необхідних матеріалів — досить трудомісткий процес.
  3. Судові внески. Хоча при подачі заяви про банкрутство судовий збір зазвичай не стягується, можуть виникнути інші сукупні витрати.
  4. Оплата праці арбітражного керуючого. Як ми вже згадували, ця особа контролює весь процес банкрутства й отримує винагороду за свою роботу.
  5. Інші витрати. Це можуть бути затрати на оцінку майна, послуги нотаріуса тощо.

Звичайно, кожен хоче заощадити. Але пам’ятайте: економити на адвокаті — це як заощаджувати на ліках. Спочатку може бути дешевше, але потім виникнуть непередбачувані проблеми. Тому вартість послуг з банкрутства фізичних осіб завжди виправдана досвідом, компетентністю і відсотком успішних кейсів юриста.

Скільки коштує процедура банкрутства: повний чек

Процедура банкрутства, певна річ, — не найприємніший досвід. Але щоб допомогти вам зрозуміти, до яких конкретно витрат слід готуватися, розкладімо все по поличках. І як ми любимо в юриспруденції, зробимо це з цифрами та фактами.

Коли встановлюється вартість на банкрутство фіз осіб, законодавство передбачає витрату на винагороду арбітражного керуючого.

Що стосується винагороди арбітражного керуючого, то тут є певні нюанси. Вона поділяється на основну та додаткову. Основна має фіксований розмір і виплачується за період виконання ним своїх безпосередніх функцій. Додаткова плата сплачується у разі затягування процесу понад встановлений законом термін. Однак, якщо справу веде досвідчений юрист, такий «овертайм» є практично неможливим. 

Відповідно до статті 34 Кодексу, для відкриття розгляду про неплатоспроможність до заяви про визнання особи банкрутом додаються підтвердження внесення авансового платежу в розмірі трьох мінімальних заробітних плат за три місяці виконання обов’язків розпорядника. Шляхом нескладного підрахунку можна встановити, що загальна сума такої грошової винагороди становить 46 000 гривень.

Що стосується судового збору, варто зазначити, що ця стаття витрат покладається виключно на кредитора. Відповідно до статті 4 Закону «Про судовий збір», позикодавець, звертаючись до господарського суду із заявою про відкриття справи, повинен сплатити мито в розмірі 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Наразі в Україні мінімальний споживчий бюджет становить 2 684 гривні. Провівши нескладні математичні дії, отримуємо суму 26 840 гривень.

А що ж з боржником? Хороші новини! На щастя, судовий збір платити не потрібно. Можна сказати, що це маленька перемога в цій непростій ситуації.

Отже, обов’язкові витрати для позичальника у справі про банкрутство зводяться до основної винагороди арбітражного керуючого, яка наразі становить 60 300 гривень. На додаток до цієї суми віритель повинен буде сплатити ще 26 840 грн судового збору. Проте це не остаточна вартість банкрутства фізичних осіб. Якщо хочете, щоб правосуддя схиляло голову на ваш бік, краще запросити вести процес фахового юриста. У правовій грі ставки досить високі, тож мати людину, яка знає, як роздати карти, вкрай необхідно.

Скільки беруть фірми з банкрутства фізичних осіб

Кожен випадок неплатоспроможності унікальний, тому і вартість послуг може відрізнятися. Не варто порівнювати ціни на банкрутство фізичних осіб, не знаючи всіх аспектів. 

По-перше, кожен юрист або юридична фірма встановлює свої розцінки, виходячи з рівня досвіду, складності справи та часу, який необхідно витратити на її ведення. По-друге, ціна може залежати від регіону, в якому ви перебуваєте, і від специфіки вашого фінансового становища.

Зазвичай вартість послуги супроводу банкрутства фізичної особи адвокатом починається від 20 тисяч гривень і в середньому сягає 30-50 тис. грн. Щоб отримати точну оцінку і підібрати оптимальне рішення саме для вашої ситуації, запишіться на безкоштовну консультацію до наших фахівців. Ми дотримуємося політики прозорості та відкритості, тому завжди детально розповідаємо про всі етапи процедури та складаємо індивідуальний кошторис витрат. Будемо раді відповісти на всі ваші запитання.

Отримайте безкоштовну консультацію