- 23.09.2024
- Блог
- 491 Переглядів
Банкрутство — це встановлена законом процедура припинення або суттєвої зміни виконання грошових зобов’язань боржника внаслідок його неплатоспроможності. В Україні законодавство про банкрутство фізичних осіб, закріплене у відповідному Кодексі від 2019 року, надає громадянам право на судовий захист та можливість звільнення від непосильного тягаря заборгованості. Положення Кодексу детально регламентують порядок списання непосильної суми, надаючи позичальникам легальний механізм виходу з кредитної залежності від мікрофінансових організацій та банківських установ. Розберемося детальніше, що таке процедура банкрутства і як вона працює.
Отримайте безкоштовну консультацію
Банкрутство в Україні: юридичні аспекти та особливості процедури
Перш ніж почати справу про банкрутство в Україні, необхідно ознайомитися з низкою нюансів:
- Заява про банкрутство може бути подана самим боржником від свого імені або його кредитором.
- До справи про фінансову неспроможність залучається арбітражний керуючий, який веде переговори з кредиторами про реструктуризацію боргів або керує ходом їх погашення.
- Вимоги стягувачів, які не підлягають задоволенню у зв’язку з недостатністю або відсутністю майна боржника, визнаються погашеними (прощеними).
- У період провадження у справі про банкрутство на платника податків накладаються обмеження на укладення певних видів угод.
Укладення мирової угоди є одним із можливих способів завершення справи про банкрутство. Тим часом зазначена процедура передбачає широкий спектр етапів, таких як:
- Спостереження.
- Фінансова санація.
- Зовнішнє управління.
- Конкурсне провадження.
- Мирова угода.
- Реструктуризація заборгованості.
Складність та багатогранність чинного законодавства, що регулює відносини, про які йде мова, значно ускладнює самостійне розв’язання цього питання. З метою всебічного аналізу ситуації та прийняття виваженого рішення рекомендуємо звернутися за кваліфікованою юридичною допомогою.
Як підготувати заяву про ініціювання справи
Коли борги починають переслідувати настирливіше, ніж колишня, настає час подати заяву про банкрутство в Україні. Цей юридичний «екзорцизм» можуть ініціювати як кредитори, які втомилися чекати на свої гроші, так і сам боржник, який втомився ховатися від колекторів. Головне — правильно оформити документ і відправити його до господарського суду.
При підготовці звернення заявник повинен враховувати, що воно має відповідати вимогам Кодексу України з процедур банкрутства.
У заяві обов’язково зазначається наступна інформація:
- назва господарського суду;
- повне ім’я боржника, в тому числі його реквізити, адреса місцезнаходження, ID код, контактні дані та засоби зв’язку;
- всі дані про кредитора;
- обґрунтування підстав для розгляду справи;
- розмір вимог кредитора до боржника з частинним наведенням розміру підлягаючих до сплати збиткових платежів (штрафів, пені тощо);
- перелік документів, які мають бути належним чином засвідчені та відрізняються залежно від особи, яка подає заяву.
Якщо звернення відбувається з боку позикодавця, воно повинне ґрунтуватися на сукупній заборгованості дебітора за різними зобов’язаннями. Вірителі також можуть об’єднати свої вимоги до позичальника і подати до суду одну колективну заяву.
Іноді борги висять дамокловим мечем над головою. Але не впадайте у відчай, адже кожен третій українець стикається з проблемами невиплати кредитів. Досвідчений адвокат допоможе розібратися у вашій ситуації та знайти оптимальне рішення, заощадивши час і гроші. Для кращого розуміння, що таке процедура банкрутства та максимізації шансів на успішний розгляд справи, можете записатися до наших юристів на безкоштовну консультацію.