Міністерство економіки України оприлюднило дані про структуру українського експорту у вересні. Зернові, як і раніше, лідирують. Також інші країни купують в нас електроенергію та продукцію гірничо-металургійного комплексу.
У вересні лідерами за об’ємами виручки стали 10 експортних позицій:
- олія соняшникова
- кукурудза
- ріпак
- пшениця
- електроенергія
- руда
- проводи
- ячмінь
- соя
- чавун
При цьому соняшникова олія принесла Україні 590 млн доларів за місяць, а чавун — 74 млн доларів.
Якщо мовити про фізичні обсяги продукції, то у вересні за кордоном найзатребуванішим продуктом була кукурудза. Ми реалізували понад 2 млн т, і це найвищий показник з початку повномасштабної війни.
На другому місці — експорт пшениці, це понад 1,7 млн т.
Загалом 62% вартості і 71% обсягу експорту у вересні припадало на аграрну продукцію
У відомстві наголошують, що через війну і блокування чорноморських портів були труднощі із вивезенням продукції. Відтак фахівці шукали нові логістичні рішення для того, щоби доставити товар покупцям.
На жаль, війна суттєво підкосила металургійну галузь, адже чимало ключових підприємств розташовані саме в зоні бойових дій. Якщо у січні-лютому експорт, до прикладу, залізної руди становив 1,4 млн т. щомісяця, то у вересні обсяг склав 470 тис т.
До позитивних тенденцій у міністерстві відносять те, що наразі ми вперше експортували більше 10 тисяч тон борошна за місяць. Також зросли показники продажів за кордон українського шоколаду і молочної продукції. Все частіше іноземці купують наші сири і вершкове масло.
Проте якщо мовити про загальні показники українського експорту, то вони поки-що гірші, ніж були до 24 лютого. Обсяги експорту як у вартості, так і в обсягах менші на 35%, ніж за аналогічний період минулого року.