Валютний ринок України характеризується вищою стійкістю до шоків, ніж раніше. Таку інформацію опублікували в Facebook на сторінці Національного банку України.
В НБУ зазначили, що, порівнюючи поточну ситуацію із шоком, зумовленим Covid-19 навесні 2020 року, можна прослідкувати низку відмінностей. Зокрема, наведено цифри, що з початку 2022 року регулятор для стабілізації ситуації продав із резервів 1 068 мільйонів доларів (чисте сальдо), тоді як за аналогічний період березня два роки тому – 2,2 мільярда доларів. Водночас повідомлення містить дані, що у січні 2022 року населення купило валюти на суму 165 мільйонів доларів, тоді як у березні 2020 року – на 224 мільйони доларів. До того ж наведена інформація, що гривня у 2022 році девальвувала на 5,1%, а за таку ж кількість днів у березні 2020 року – на 14%.
Раніше повідомлялося, що населення України в останньому місяці 2021 року продало комерційним банкам готівкової та безготівкової валюти на понад як 246 млн доларів більше, ніж купило. Як проінформували в Нацбанку, населення здійснило відповідні операції з продажу валюти в першому місяці зимового сезону на більш як 2 757 млн доларів. Куплено ж у грудні 2021 року – на майже 2 511,5 млн доларів. Відомо, що загалом у 2021 році так званий чистий продаж українців банкам становив близько 1,6 млрд доларів.
Нагадаємо, що прем’єр-міністр України Денис Шмигаль схарактеризував ситуацію на валютному ринку як контрольовану. За його словами, курс коливається в валютному коридорі, що є одним з основних макроекономічних показників здорової економіки та стабільності. Також очільник уряду підкреслив, що наразі факторів, які можуть містити загрозу дестабілізації національної економіки, немає, крім інформаційного та особливо дезінформаційного тиску.